top of page

אבל למה הם לא קונים?

והאם באמת יש דבר כזה, צרכני תוכן נצלנים?


יום אחד קם אדם ופותח עסק, לוקח כמה שיעורים או קורס קטן בשיווק, לומד שתוכן הוא המלך, משקיע בבלוג, בקורס חינמי, בעמודי סושיאל, בפודקאסט, בניוזלטר, בקבוצה, בוובינר - יו ניים איט.


יוצר בסיס נתונים של תוכן מעשיר, מעניין, תורם, שנון, מעולה, מוצלח, גורף מחמאות ושבחים.


אנשים מתחילים להתעניין, שואלים שאלות, נרשמים לדברים בחינם, באים לוובינר, מרגישים בנוח לפנות אישית ולהתייעץ ואז...


לא קונים.


יודעים מה, מילא היו רק לא קונים. אבל חלקם אפילו מעירים בתגובות, מביעים ביקורות או את דעתם בלי שנתבקשו, פונים בפרטי ושואלים שאלות, ואפילו אחד מהעוקבים האדוקים המליץ באיזה שרשור על מישהו אחר(!!!)


ואז אותו אחד אומר, איזה כפויי טובה! שילכו לנצל מישהו אחר, אני רוצה אצלי רק אנשים שמכבדים ומעריכים, נחמדים מפרגנים ו….קונים!

אז כמה דברים שחשוב להבין כדי לסגל מיינדסט ״שיווקי״:


האנשים שעוקבים אחריכם - עושים לכם טובה. כשמישהו עושה לייק, מגיב, פונה בפרטי, מתייעץ, מעיר הערה שלילית או חיובית ומתחיל איתכם שיח - הוא מבטא אמון בכם. האמון הזה מדבק, והאמון הזה הוא הנכס שעבדתם כל כך קשה ליצור.


אנשים שמציקים עם שאלות בפרטי - עושים לכם טובה. מעבר ליכולת להעמיק את הקשר יש כאן הזדמנות בשבילכם להבין מה השוק רוצה וצריך, מה הקושי שלו - ולשפר את המוצר ואת השיווק שלכם בהתאם.


אנשים שמנסים לסחוט מכם ייעוץ בחינם - עושים לכם טובה. הם עוזרים לכם להגדיר עבור עצמכם את הגבול בין תוכן חינמי לתוכן בתשלום.


אנשים עם ״שאלות קטנות״ שמצריכות מענה גדול - עושים לכם טובה. לקוח לרוב רוצה פתרון מהיר, קל, וזמין. טבעי שהשאלה שלו תיראה בעיניו קטנה ושולית. אתם אלה שמבינים בתחום ולכן אתם אלו שיודעים שמדובר בצורך יותר מהותי, או מורכב, או יקר.


אנשים שמתעניינים, שואלים, חופרים, מטילים ספק, מעבירים ביקורת, מעירים על כשלים וחסרונות ובסוף בוחרים לא לקנות את המוצר שלכם - עושה לכם טובה. דרכם למדתם מידע זהב על מה חשוב ללקוחות שלכם ומה אתם יכולים לשפר במוצר.


ומה עושים כשמישהו עושה לכם טובה?

אותי חינכו שמחייכים, נושמים עמוק, ואומרים תודה.


עסק בשלביו הראשונים מגדיר את הזהות של עצמו, ובהתחלה - הזהות הזאת היא אתם. אתם הנציג בדלפק, מחלקת שירות הלקוחות, מחלקת שיווק, תמיכה טכנית, ניהול חשבונות, לוגיסטיקה ועוד


נסו להפריד את הזהות האישית שלכם מהזהות של העסק, ולשים בראש סדר העדיפויות את חוויית הלקוח. שירות אדיב הוא דבר שנוטה להיות מתוגמל ביד רחבה, והאיכות שלו נמדדת דווקא כשהלקוח לחוץ / עצבני / עייף / מתוסכל / פסימי. אל תדבקו בשליליות שלו, זה המאני-טיים שלכם להוכיח מי ומה אתם.


אם תשכילו למנף את כל אותם האנשים ולהפוך את האינטראקציה שלהם אתכם לדאטה - תוכלו לשפר בהמון את המשפך השיווקי שלכם ולהפוך הרבה יותר אנשים מתעניינים - לקונים.


ודבר אחרון,


מאוד טבעי ולגיטימי שתהיו עסוקים.

אם המוצר שלכם טוב, זה אפילו מתבקש.


בשלב מסויים ועם כמות העבודה שתכנס כנראה לא יהיה לכם זמן לשיווק, לשירות לקוחות, למענה ללקוחות, ליצירת תוכן…


אז תפנו מבט קדימה, תביטו רחוק ותתכוננו ליום הזה. תתחילו לחשוב על דרכים לייעל את עצמכם. הנה כמה רעיונות -


  • יצירת אתר שמרכז עבור הלקוחות את כל התוכן הרלוונטי.

  • שמירה בפתקים תשובות לשאלות נפוצות ולהעתיק ממנו בכל פעם תשובה רלוונטית.

  • היעזרות בכלים טכנולוגיים לארגון וייעול זמן.

  • תרגול עבודה עם גאנטים לפרסום תוכן.

  • שמירה על קשר עם סוכנויות שיווק או מנהלי משרד שתעזרו בהם בהמשך.


בהצלחה !

53 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comentários


bottom of page